Susedská burza. Čo všetko môžete speňažiť?

Máte za sebou veľké upratovanie v domácnosti? Tak to ste určite objavili zopár vecí, ktoré sa už dosť dlho len tak povaľujú kdesi v skrini a padá na ne prach. Však je to pravda? V tom prípade by ste tieto nepotrebné veci mali speňažiť. A na tento účel je ideálna takzvaná susedská burza. Potrebujete trošku inšpirácie, čo všetko môžete v rôznych bazároch, či na susedskej burze ponúknuť? Tu sú!

Oblečenie a doplnky

Možno ste práve poriadne schudli alebo naopak tak trošku pribrali. V tom prípade Váš šatník potrebuje obmenu. A čo so starými kúskami? Odpoveď je jasná – susedská burza! Tieto veci predajte za zlomok ich pôvodnej ceny. Nielenže sa ich zbavíte a nebude Vás bolieť srdce, že ich musíte vyhodiť, ale ešte si aj zarobíte. Nezabudnite veci pekne nafotiť a poriadne popísať. Aby prípadný zákazník vedel, čo vlastne kupuje. O stave vecí neklamte. A nepredávajte niečo, čo patrí do koša. Predať za každú cenu by nemalo byť Vašou prioritou. Ak už čosi nevyzerá dobre a samy by ste to nenosili, nepredávajte to ani iným. V tom prípade to radšej darujte alebo vyhoďte. Veľkej obľube sa v bazárových výpredajoch tešia aj kabelky a topánky.

Bižutéria a šperky

Ktorá žena by ich nemilovala? Snáď žiadna. Mnohé dámy sa zaoberajú tým, že šperky doma ručne vyrábajú. A susedská burza je ideálne miesto na predaj. Vyskúšajte to tiež. Alebo predajte bižutériu, ktorú Vy síce nenosíte, no niekomu ešte môže urobiť radosť.

Knihy

Dostali ste ako darček knihu, ktorá Vás vôbec nebaví? Tak ju predajte! Alebo ste si kúpili knihu, ktorá Vás však tak trošku sklamala? Aj keď možno nebola podľa Vášho vkusu, niekto iný sa do nej môže doslova zamilovať. Aj tu Vám poslúži susedská burza. Knihy môžete nielen predať, ale aj vymeniť.

Elektronika

Máte nový mobil, no tomu starému v podstate nič nie je? Tak na ňom zopár eur zarobte. Nie každý je na takéto veci náročný a niekomu postačia aj staršie typy. Práve to je príležitosť pre Vás. Predajte nepoužívanú elektroniku a získajte zopár eur pre seba.

Hračky

Deti rastú a ich záujmy sa menia. Prečo hračky len tak skladovať alebo ich vyhadzovať? Iné deti sa s nimi iste rady pohrajú. A ich mamičky ich v susedskej burze určite rady kúpia. Najmä ak ich ponúknete za zlomok ceny. Obe strany tak budú spokojné!

Predať však toho môžete omnoho viac. Niektorí ľudia sú tak vynaliezaví, že predávajú aj euromince iných krajín, vlastné kresby, či dokonca vynikajúce recepty, ktoré sú rodinným tajomstvom! Skúsite to tiež? Možno Vám susedská burza prinesie nejaké to euro navyše.

Autorské právo: bloomua / 123RF Reklamní fotografie

Pridaj komentár