Chcete si čosi privyrobiť? Pomôže Vám susedská burza!

Určite máte doma čosi, čo ste už použili a viac to nepotrebujete. Prípadne niečo, čo ste si zakúpili, ale zistili ste, že to vlastne vôbec nechcete! Veď kto by niečo podobné doma nemal? Či už sú to veci, ktoré ste kedysi vášnivo zbierali, obnosené šatstvo alebo hračky, s ktorými sa Vaše deti viac nehrajú. Čo s tým? Tieto veci môžete jednoducho predať. Na tento účel slúži takzvaná susedská burza, respektíve rôzne bazáre na internete.

Kde môžem predávať?

Možností, kde predávať rôzne nepotrebné veci, je v dnešnej dobe naozaj nekonečne veľa. Kým kedysi sme sa mohli spoliehať len na inzeráty v novinách, dnes sú možnosti neobmedzené. A to vďaka internetu! Napríklad v Amerike síce funguje a je obľúbená aj susedská burza formou garážových výpredajov, u nás sa čosi také organizuje skôr zriedkavo. Aj Vy však túto možnosť môžete využiť. Ako na to a aké sú ešte možnosti predaja?

  • Susedská burza u Vás doma

Spomínaná susedská burza prebieha veľmi jednoducho. Usporiadajte si ju na svojom vlastnom pozemku. Pozvite si priateľov, známych, ale aj neznámych z ulice a môžete predávať. Určite ste už čosi podobné videli, napríklad vo filmoch. V zahraničí je táto forma predaja naozaj obľúbená. Proste tovar vyložíte na stôl alebo hoci aj na zem a ponúkate ho za Vami určené ceny. Zjednávanie je nielenže povolené, ale doslova nutné! A kúpiť, či predať sa tu dajú doslova poklady. Či už rôzne starožitnosti, ktoré pôvodný majiteľ nepotrebuje, či rôzne užitočné pomôcky na dvor a do záhrady. Vďaka susedskej burze si nielen privyrobíte, ale sa aj môžete zbaviť vecí, ktoré neužívate.

  • Predávajte na internete

Akousi modernou obmenou susedských búrz sú rôzne internetové stránky. Veľkej obľube sa teší predaj vecí na facebooku. Vznikajú tu mnohé záujmové skupiny, fanúšikovské stránky a profily, kde sa ľudia zaoberajú práve predajom a kúpou nepotrebných vecí. A nájsť sa tu dá, okrem mnohých iných, aj bazárik s názvom Susedská burza! Čo je výhodou takéhoto predaja? Obrovský dosah. Vďaka inzerátu, ktorý tu zverejníte, môžete osloviť tisíce ľudí zo všetkých kútov Slovenska. A tak zvyšujete pravdepodobnosť, že nepotrebnú vec predáte.

Tak neváhajte a zbavte sa nepotrebných vecí na internete, či formou susedskej burzy, ktorú usporiadate pre svojich známych a priateľov. A možno aj nakúpite rôzne poklady pre seba!

 

 
Autorské právo: inbj / 123RF Reklamní fotografie

Pridaj komentár